شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شوید یا عضو شوید

انجمن عمران و معماری سیویلتکت

ملت دیزاین = ارزان ، متفاوت ، حرفه ای

تابلو اعلانات و تبلیغات

نکته مهندسی تصادفی:

افراد آنلاین در چت سیویلتکت

[-]
آخرین ارسالی ها
دکوراسیون آشپزخانه
شروع کننده:tanaz22 آخرین ارسال توسط:tanaz22 پاسخ ها:0 آشپزخانه مشاهده:91 زمان:12-18-2014
طرح طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون ارائه شد
شروع کننده:Bermuda آخرین ارسال توسط:Bermuda پاسخ ها:0 مطالب متفرقه علمی مشاهده:113 زمان:12-12-2014
دومين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي در عمران،معماري و مديريت شهري
شروع کننده:Bermuda آخرین ارسال توسط:Bermuda پاسخ ها:0 معرفی کنفرانسها و سمینارهای عمران - معماری و صنعت ساختمان مشاهده:34 زمان:12-12-2014
سازه‌های کامپوزیتی در ایران کلید می‌خورند/ پیش به سوی ساختمانهای ارزان و 100درصد ضد ز
شروع کننده:Bermuda آخرین ارسال توسط:Bermuda پاسخ ها:0 مطالب متفرقه علمی مشاهده:39 زمان:12-12-2014
دانلود پروژه بارگذاری کامل یک ساختمان 5 طبقه بتنی
شروع کننده:moha آخرین ارسال توسط:ساینا پاسخ ها:4 پروژه بارگذاری مشاهده:7341 زمان:11-27-2014
گام به گام طراحی سازه های بتنی (پروژه بتن)
شروع کننده:مهندس نعمتی آخرین ارسال توسط:shivadalir پاسخ ها:8 درخواست جزوه مشاهده:5515 زمان:11-20-2014
استخدام مهندس عمران و معماری با حقوق مکفی + بیمه + آموزش رایگان نرم افزار های تخصصی ع
شروع کننده:mmc22 آخرین ارسال توسط:mmc22 پاسخ ها:0 فرصتهای شغلی مشاهده:416 زمان:11-19-2014
گزارش کاراموزی درموردکنترل پروژه
شروع کننده:ساینا آخرین ارسال توسط:ساینا پاسخ ها:0 دانلود گزارش کارآموزی مشاهده:161 زمان:11-18-2014
بهترین گرایش عمران در ارشد
شروع کننده:moha آخرین ارسال توسط:ساینا پاسخ ها:23 کارشناسی ارشد و دکترا عمران مشاهده:30737 زمان:11-15-2014
چند سوال در مورد نرم افزار های مرتبط با رشته عمران
شروع کننده:Arian.m آخرین ارسال توسط:Arian.m پاسخ ها:2 گفتگوی آزاد مشاهده:154 زمان:11-14-2014
Plugin By Hamed

08-25-2011, 01:16 PM
ارسال: #1
پروفایل شما آفلاین
moha

بهترین گرایش عمران در ارشد

سلام دوستان

به نظر شما بهترین گرایش مهندسی عمران واسه ارشد چیه؟

من خودم سه تا گرایش رو پیدا کردم که به نظرم خیلی خوب بودن: مهندسی ساختمان (Building Engineering) - مهندسی سازه (Structural Engineering) و مدیریت پروژه (Project Management)

مهندسی ساختمان از صفر تا 100 ساختمانسازی رو شامل میشه. یعنی از طرح اولیه و ... تا تخریب سازه
مهندسی سازه هم خودش چندتا گرایش داره مثلا گرایش بتن - فولاد و ... که باید یکیش رو انتخاب کرد
مدیریت پروژه هم که خب خودتون میدونین.

حالا به نظر شما کدومشون بهتره؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط shantia_1982 ، shahsavar ، Bermuda

08-25-2011, 10:02 PM
ارسال: #2
پروفایل شما آفلاین
elham

RE: بهترین گرایش عمران در ارشد
سلام.
من از جمله معمارایی هستم که علاقه خاصی به رشته عمران، به خصوص سازه دارم و معتقدم عمران و معماری جز لاینفکی از ساخت و ساز هستن که بدون هم ناقصن و لنگ میزنن.
در رابطه با سوالتون، هر جند من خودم علاقه مند به سازه هستم، ولی فکر میکنم مهندسی ساختمان بهتره. چون جامع تر از بقیه است.
تو مهندسی سازه چون فقط یک گرایش انتخاب میشه، عملا تخصص فرد تک بعدی میشه که اصلا درست و عاقلانه نیست.
 سپاس شده توسط moha ، shahsavar ، Bermuda

08-25-2011, 10:30 PM
ارسال: #3
پروفایل شما آفلاین
moha

مرسی خانم مهندس از پاسختون اما به نظرتون رشته ای مثل مهندسی ساختمان زیادی عمومی نیست؟ یعنی منظورم اینه که واسه فوق لیسانس و بعدش اگه خدا بخواد دکترا بهتر نیست یه فیلد خاصی رو انتخاب کرد چون به هر حال هر چقدر عمومی جلو بری تا به یه گرایش تخصصی نرسی انگار ارضا نمیشی! نظرتون راجع به مدیریت پروژه چیه؟
 سپاس شده توسط shahsavar ، elham ، Bermuda

08-25-2011, 10:45 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-25-2011 10:46 PM، توسط shantia_1982.)
ارسال: #4
پروفایل شما آفلاین
shantia_1982

با سلام به همه
بهترین گرایش گرایش سازست ولی اگه برای بازار کار می خواهید مدیریت عالیه در کل سازه همه جی رو در برمیگره زلزله هم تو مایه های سازست فقط چند درس با هم فرق دارن
برای پریدن بهترین رشته همون سازست
حالا همش من دارم سازه سازه میکنم به خاطر اینه که من عاشق سازم البته اینا نظر شخصیه منه امیدوارم کسی ناراحت نشه
در مورد مدیرت همین قدر بگم که واقعا سادست هیچ درس مشکلی توش نی فقط عمرانو مدیریتی کردن بازم میگم نظر من شخصیه شاید به مذاق کسی خوش نیاد ولی بازم sorry من باعث نشم کسی ازم دلخور شه نه اینکه خودم سازه خوندم نه
خدایی واقعا رشته تاپیه اگه برا ارتقا معلومات و تازه ها وبرای رسیدن به عمق بطن عمران بخوای فقط سازه چون همه رو در بر میگیره درساشم محشره هیچ درسی حفظیجاتی نداره در مورد اون رشته ای که گفتید زیاد اطلاع ندارم
بازم میگم اینا نظر شخصیه منه کسی به دل نگیره هر رشته ای برا خودش ارجی داره منم از سازه خوشم میاد
امیدوارم که گفته هام به درد کسی بخوره
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

08-25-2011, 11:09 PM
ارسال: #5
پروفایل شما آفلاین
elham

من ابتدا هم گفتم که خودم علاقه مند به سازه هستم. اصول خاصی داره که واقعا جذابه. به خصوص فولاد که واسه من جذابیت فوق العاده ای داره. ولی جبهه گیری نباشه! تو ایران تخصص حرفه ای داشتن تو یک ضمینه تا حدودی سخته و در مواردی ریسک داره.
یه مدت بازار کشش کار با فولاد رو داره و از روز بعد بتن میاد بالا و...
بازم میگم، من معماری خوندم و فقط نظر شخصی خودم رو گفتم.

08-25-2011, 11:16 PM
ارسال: #6
پروفایل شما آفلاین
shantia_1982

همینی که شما میگید درسته
منم نظر شخصیمودادم
این قبول دارم که تو ایران تخصص حرفه ای داشتن واقعا سخته
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

08-25-2011, 11:24 PM
ارسال: #7
پروفایل شما آفلاین
elham

در رابطه با مدیریت پروژه هم نظر خاصی ندارم و با نظر مهندس shantia موافقم. عملا چیز ساده ای هست. لا اقل برای ما که این طوری بوده.

08-25-2011, 11:51 PM
ارسال: #8
پروفایل شما آفلاین
moha

مرسی دوستان. راستش من خودم بیشتر دنبال گرایش زلزله و مقاومسازی بودم اما تو دانشگاهی که میخوام برم نداره این گرایش رو. فقط این سه موردی که گفتم رو داره و مهندسی سازه های هیدرولیکی و دریایی. که البته مهندسی سازه های دریایی خیلی بازار کار کمی داره به همین دلیل اصلا بهش فکر نمیکنم. اما در مورد این سه گرایش خیلی شک دارم. از یه طرف دنبال بازار کار خوب میگردم (به خاطر همین به مدیریت پروژه فکر میکنم) از یه طرف به کارایی رشته فکر میکنم ( به خاطر همین به مهندسی ساختمان فکر میکنم!) از یه طرف دیگه هم دوست دارم تخصصی تر ادامه تحصیل بدم (به خاطر همینم به سازه فکر میکنم!!) یعنی سر یه سه راهی گیر کردم!!!

سازه بدیش اینه که به قول خانم الهام محدود میشه به یه مصالح خاص. مدیریت ساختمان بدیش اینه که زیادی عمومیه و میترسم نشه بهش مثل یه رشته کامل فوق لیسانسی نگاه کرد بلکه شاید بیشتر شبیه دوره های عمومی ساختمانسازی باشه. و مدیریت پروژه هم بدیش اینه که به قول دوستان زیادی سادست.
 سپاس شده توسط shahsavar ، Bermuda

08-26-2011, 01:14 AM
ارسال: #9
پروفایل شما آفلاین
Bermuda

ممنون آقای مهندس بحث خیلی خوبیه،واسه من که اینطوری بود و از نظر دوستان استفاده کردم

به نظر من این گرایشها به خود فرد بستگی داره،واصلا ربطی به بازار کار و ....نداره چون در هر صورت اگه بند پ شاملت نشه به زور یه حقوق بخور ونمیر میگیریم،حالا اگه کار پیدا کردین

من خودم شدیدا به عمران سازه علاقه دارم،و هر چند سالم طول بکشه این گرایشو ادامه میدم و اصلا به گرایش دیگه فکر نمیکنم

ولی باید اینم بگم که با اینکه طرفدارشدید این هستم هیچ تفاوتی بین خانوم و آقا در مهندسی نیست ولی باید به اینم فکر کنیم که بعضی از گرایش ها هستن که بیشتر به درد اقایون میخوره بغضی ها هم به درد خانوما،خانومای عمرانی اگه بخوان موفق باشن تو رشته شون و لذت ببرن بهتره دنبال گرایشایی باشن که کار دفتری باشه و پاشون به پروژه باز نشه چون با کارگر جماعت دهن به دهن شدن خودش کاریه و اینم در شخصیت یک خانوم نیست به نظر من گرایشای عمران-پی وخاک، عمران محیط زیست،عمران-مدیریت پروژه بیشتر به درد خانوما میخوره تا عمران سازه یا زلزله یا اب یا راه و ترابری و ....

ولی با اینکه خودم اینو گفتم ولی هیچ وقت دنبال این گرایشا نمیرم و فقط میگم عمران سازهچون از هر نظر خوبه
 سپاس شده توسط moha

08-26-2011, 01:30 AM
ارسال: #10
پروفایل شما آفلاین
moha

مرسی خانم مهندس ولی تو عمران سازه کدوم گرایش رو ترجیح میدین شما؟

1- بتن
2- فولاد و چوب
3- سازه های هیدرولیکی
4- مکانیک سازه
5- مهندسی راه و ریل
6- مهندسی مواد
 سپاس شده توسط Bermuda

ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود کنکور سراسری کارشناسی ارشد عمران 93 + پاسخ تشریحی مهندس نعمتی 0 307 08-03-2014 06:29 PM
آخرین ارسال: مهندس نعمتی

پرش به انجمن:

انتخاب پوسته: