شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شوید یا عضو شوید

انجمن عمران و معماری سیویلتکت

ملت دیزاین = ارزان ، متفاوت ، حرفه ای

تابلو اعلانات و تبلیغات

نکته مهندسی تصادفی:

افراد آنلاین در چت سیویلتکت

[-]
آخرین ارسالی ها
ضوابط و معیار های طراحی دانشکده معماری
شروع کننده:shahsavar آخرین ارسال توسط:lipar پاسخ ها:4 ضوابط و استانداردهای معماری مشاهده:4887 زمان:10-13-2014
سبک معماری "اسم" - پایه گذار معمار ایرانی مهندس عامری فرد
شروع کننده:مهندسین ASM آخرین ارسال توسط:ستایش پاسخ ها:9 سبکهای معماری مشاهده:5721 زمان:10-08-2014
کمک رسانی برای پایان نامه و مطالعات
شروع کننده:architect2000 آخرین ارسال توسط:architect2000 پاسخ ها:0 ضوابط و استانداردهای معماری مشاهده:118 زمان:10-04-2014
گام به گام طراحی سازه های بتنی (پروژه بتن)
شروع کننده:مهندس نعمتی آخرین ارسال توسط:faryad پاسخ ها:5 درخواست جزوه مشاهده:4851 زمان:10-02-2014
بهترین گرایش عمران در ارشد
شروع کننده:moha آخرین ارسال توسط:ذبیح اله رفیعی پاسخ ها:22 کارشناسی ارشد و دکترا عمران مشاهده:29451 زمان:09-29-2014
بزرگترین ساعت آفتابی شمالغرب کشور طراحی شد
شروع کننده:Bermuda آخرین ارسال توسط:Bermuda پاسخ ها:0 مطالب متفرقه علمی مشاهده:127 زمان:09-25-2014
اموزش کاشی کاری اجرچینی یا آرماتور بندی و ....
شروع کننده:کریم کریمی سید بیگلو آخرین ارسال توسط:amir6464 پاسخ ها:3 درخواست جزوه مشاهده:1385 زمان:08-30-2014
تاثیر پارتیشن بندی اداری در فعالیت کارمندان
شروع کننده:partitionsaz آخرین ارسال توسط:partitionsaz پاسخ ها:0 سازه مشاهده:262 زمان:08-11-2014
طرح جدید زاها حدید برای برجهای اداری سیتی لایف میلان
شروع کننده:webca آخرین ارسال توسط:MEMARmehrshad پاسخ ها:1 معرفی برترین سازه ها از جنبه معماری مشاهده:422 زمان:08-03-2014
دانلود کنکور سراسری کارشناسی ارشد عمران 93 + پاسخ تشریحی
شروع کننده:مهندس نعمتی آخرین ارسال توسط:مهندس نعمتی پاسخ ها:0 کارشناسی ارشد و دکترا عمران مشاهده:232 زمان:08-03-2014
Plugin By Hamed

02-01-2011, 09:57 AM
ارسال: #1
پروفایل شما آفلاین
nazli

باغ چشمه علی (دامغان)
چشمه علی در بین کوه‎ها و تپه خاکی‎های شمالی آبده و در دره با صفایی در حوزه دهستان رودبار چهارده کلاته، واقع در 35 کیلومتری شهر دامغان در دوره قاجار (فتحعلیشاه) با ساخت عمارتهایی زیبا در باغ به عنوان تفرجگاه تابستانی مورد استفاده قرار می‎گرفت.
این باغ شامل مجموعه‎هایی چون: مسجد و حمام (جبهه غربی دریاچه و نزدیک به عمارت فتحعلیشاهی)، باغ، استخر، کوشک فتحعلیشاهی و ... می‎باشد.

بناهای موجود در باغ شامل عمارت قراول خانه با بنایی خشتی و دیگری نشیمن‎گاه شاهان قاجار که در دو طبقه (آجری) و دارای ایوان محصور است که منظر بسیار عالی از دریاچه و باغهای اطراف دارد.
[تصویر:  iranian-garden-cheshmeh-ali-1.jpg]
این عمارت بر روی شالوده سنگی و در داخل یک دریاچه طبیعی قرار گرفته، که به دوره فتحعلیشاه قاجار مربوط می‎شود.
[تصویر:  iranian-garden-cheshmeh-ali-4.jpg]
در اطراف دریاچه چشمه‌های زیادی است که از آنها آب خارج می شود و همین چشمه، آب شهر دامغان را تامین می‎کند.
[تصویر:  iranian-garden-cheshmeh-ali-3.jpg]
با توجه به شواهد تاریخی در گذشته به دلیل وجود چندین مجرای آب در این باغ به آن عالی بولاغ یا هزارچشمه می‎گفتند.
[تصویر:  iranian-garden-cheshmeh-ali-2.jpg]
که این چشمه به خاطر فشار بسیار قدرتمند آب زیرزمینی همواره حتی در فصول خشکسالی جریان داشته است.
فاطمه حیدری - هما ایرانی بهبهانی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط shahsavar ، nazi ، jta ، Bermuda

02-02-2011, 02:01 AM
ارسال: #2
غایب
RE: باغ چشمه علی (دامغان)
فکر کنم دیگه باغی باقی نمونده باشه که شما اسم ببرید

حس میزنم علاقه شدیدی به باغ و بوستان دارید
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط nazli ، nazi ، jta ، Bermuda

02-02-2011, 01:27 PM
ارسال: #3
پروفایل شما آفلاین
nazli

(02-02-2011 02:01 AM)payam نوشته شده توسط:

دیدن لینک ها برای شما امکانپذیر نیست . لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فکر کنم دیگه باغی باقی نمونده باشه که شما اسم ببرید

حس میزنم علاقه شدیدی به باغ و بوستان دارید
خواستم یک مرجع کامل درست کنم! البته واقعا هم علاقه دارم و برام خیلی جالبه ولی فکر کنم بازم باغهای زیادی باشن که باید پیداشون کنم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط jta ، shahsavar ، Bermuda

02-02-2011, 02:57 PM
ارسال: #4
غایب
از تلاشتون ممنون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط nazli ، nazi ، Bermuda

ارسال پاسخ